شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلي > اخبار 
اخبار


حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سازندگان داخلی
 
 

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست مشترک امروز(سه شنبه 31 تیرماه) با شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران از آمادگی این معاونت برای ارائه تسهیلات و ضمانتنامه های مورد نیاز صنعت نفت به سازندگان داخلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، سورنا ستاری در این رابطه اظهار داشت: در صورت تدوین خرید کالا از سوی صنعت نفت می توان شاهد تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در این صنعت بود. به گفته ستاری، تولید انبوه تجهیزات بومی سازی شده را باید به سازندگان آن کالاها واگذار کرد. وی افزود: در حال حاضر با توجه به قانون مناقصات در کشور، کالاها پس از بومی سازی به مناقصه گذاشته می شود که این امر تامین کالا از سوی "گرگهای بازار" یعنی دلالان وارد کننده کالا و تضییع حق سازندگان اصلی را در پی دارد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه اظهار داشت به منظور تحقق بومی سازی و ساخت کالا در صنعت نفت باید از سازندگان حمایت مالی به عمل آورد و در همین راستا، هم اکنون معاونت علمی و پژوهشی ریاست جمهوری از آمادگی لازم برای پرداخت تسهیلات بانکی با سود ٤ تا ١٦ درصد به مراکز پژوهشی و سازندگان برخوردار است و پتانسیل خوبی برای ارائه تسهیلات از طریق صندوق توسعه ملی به سازندگان داخلی دارد. به گفته وی، هم اکنون آمادگی لازم برای پرداخت حداقل ٣٠٠ میلیون تومان وام از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت ملی و فناوری ریاست جمهوری به سازندگان داخلی و مراکز دانش بنیان وجود دارد.

 

نسخه چاپي 
ارسال به دوست 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مديريت پشتیبانی ساخت و تامين کالای نفت تهران می باشد